Permetryna jest składnikiem wielu preparatów ochrony przed pchałmi typu spot-on1 dla psów, ugryzieniami much, wszy, a również w niektórych proszkach przeciwko mrówkom.

Do zatrucia kota może dojść zarówno w przypadku, gdy:

a) product przeznaczony dla psa jest nieświadomie zaaplikowany kotu,

b) substancja dostanie się na sierść kota np. substancja zostanie zaaplikowana psu, pies wytrze się o podłogę, kot przejdzie się po tej podłodze a potem zliże substancje ze swojego futerka,

c) substancja zostanie zlizana z innego zwierzęcia.

W przypadku zatrucia permetryną, kat może bardzo silnie się ślinić, być bardzo spragniony i mieć wysoką temperaturę, drgawki i napady padaczkowe – natychmiastowa interwencja weterynarza jest konieczna.

Nigdy nie stosuj produktów przeznaczonych dla psów na kotach!

Unikaj wszelkich produktów z permetryną. Pamiętaj, że samo stosowanie preparatu z permetryną w otoczeniu kota np. na psie w tym samym domu, jest równie niebezpieczne. Optymalne jest poprostu nie stosowanie takich preparatów, a o ile konieczne to należy odseperować kota z dala od zastosowanego preparatu na czas co najmniej 24 godzin.

Dowiedz się jak bezpiecznie chronić kota przed pchłami.

1) Spot-on odnosi się do formatu aplikowania, jest to rodzaj tuby/pipetki, gdzie zwartość jest nakładana punktowo w okolicę karku zwierzęcia.

Autor Opracowania: Sophia Davenport

Odwiedź nasze forum, jeżeli masz coś do dodania, lub pytanie w tym temacie.

UDOSTĘPNIJ

Show Buttons
Hide Buttons