• Obserwuj i waż regularnie!

WAŻENIE

Aby skuteczenie ochronić naszego kota przed stanem otyłości wystarczy go uważnie i systematycznie monitorować. To pozwoli nam zauważyć kiedy kot zacznie tyć. Zatem zalecane jest regularne co półroczne ważenie zwierzęcia.

 

ANALIZA

Za każdym wKarta Ważeńażeniem należy, zapisać jego wynik oraz obliczyć deltę. Delta, to różnicę pomiędzy nowym odczytem a poprzednim.

Rejestr tych odczytów i obliczeń delty dostarczy nam danych koniecznych, aby zauważyć, czy kot zaczyna przybierać na wadze (delta będzie wtedy większa od zera) oraz koniecznych aby zrozumieć, czy tendencja tycia się utrzymuje i czy jest gwałtowna. zwykly notatnik

Wystarczy prosty arkusz kalkulacyjny, lub najzwyklejszy notatnik.

OTYŁY CZY NIE?

Analiza sylwetki kota z profilu:

Polega na analizie profilu kota a dokładnie linii brzuszka. O ile brzuszek, wałki tłuszczu zwisają poniżej linii klatki piersiowej to kotek wykazuje cechy kociej nadwagi.

Analiza sylwetki kota z góry:

Polega na ocenie sylwetki kota z góry. Kot w dobrej formie powinien mieć widoczną talię u podstawy klatki piersiowej.

Analiza grubości tkanki tłuszczowej:

Umiejscowij obydwa swoje kciuki na kręgosłupie kotka, a korony pozostałych palców po każdej jego stronie. W ten sposób objemij i delikatnie ścisnij klatkę piersiową kotka. Jeżeli nie jesteś w stanie z łatwością wyczuć żeber to twoje obawy odnośnie otyłości kotka są najprowdopodobniej uzasadnione.

DLACZEGO KOCIA OTYŁOŚĆ JEST ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNA

Otyłość u kota kończy się w większości poważnymi problemami zdrowotnymi. Koszty długiego leczenia chorób będących następstwem otyłości u kotów są bardzo wysokie.

 

Leczenie chorób powstałych w wyniku otyłości kota nigdy nie kończy się całkowitym jego wyleczeniem. Za to otyłość u kota zawsze skraca jego długość jego życia.

 

 

 

O ile dopuścimy aby nadwaga rozwinęła się do otyłości, to "lepsze zło" - odchudzanie kota również jest groźne, ponieważ wytwarza on w skutek takich działań toksyny, a te mogą uszkodzić jego nerki w sposób trwały.

Dramat towarzyszy ludzkich, kiedy nie są w stanie pokryć kosztów leczenia lub jest już za późno na jakiekolwiek leczenie jest nie do opisania.

Przykra jest nawet sama świadomość (kiedy jest już za późno), że mogliśmy w sposób stosunkowo prosty zapobiec cierpieniu naszego kota będącego następstwem chorób po otyłyłościowych, jak również uniknąć stresu długotrwałego leczenia, które i tak w większości przypadków nie zmieni faktu, że życie naszego pupila będzię krótsze niż mogło być. 

Otyłość jest śmiertelnie niebezpieczna, ponieważ choroby związane z nią, powodują:

  • zawsze skrócenie życia kota (bardziej lub mniej w zależności od sprawności wykrycia, i środków finansowych)
  • pogorszenie się jakość życia zwierzęcia
  • astronomiczne koszty finansowe dla właściciela o ile stać go na leczenie
  • samo odchudzanie kota (konieczne przy otyłości) może uszkodzić nerki zwierzęcia.

Autor Opracowania: Sophia Davenport

Odwiedź nasze forum, jeżeli masz coś do dodania, lub pytanie w tym temacie.

UDOSTĘPNIJ

Show Buttons
Hide Buttons