"Nie pytaj co my możemy zrobić dla Ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla kiciaków."

Tom Kitten, Kot J. F. Kennedy'ego

Koty SOS's cover photo

‼ 🆘 ‼ 🆘 ‼ 🆘 ‼ W marcu licznik zbiórki podniósł się tylko o 934,36 zł a potrzebujemy minimum 3000 zł miesięcznie. ▶ https://www.ratujemyzwierzaki.pl/karma2018 Czy wiosną i latem nie ma potrzeby karmienia kotów żyjących w mieście ⁉ Poradzą sobie same ❓ Nie, nie poradzą sobie bez Waszego wsparcia. 🆘 POMÓŻCIE 🆘 ▶ SMS : numer 72365, treść S8992 koszt 2,46 brutto (w tym VAT) ▶ https://platnosci.ngo.pl/c/1123 (szybkie wpłaty przez PayU) ▶ nr konta 28..

112 likes, 10 comments2 days ago

Photos from Koty SOS's post

Ogi jest u mnie od 2 miesięcy. https://www.facebook.com/kotySOS/posts/1576836865703514 Nadal nie opróżnia świadomie pęcherza a i z kupą bywa różnie. Czasem sporo ląduje w kuwecie a czasem zostawia stemple i bobki tam gdzie leżał. Nie może siedzieć cały czas w klatce, więc go wypuszczam. Nadal mnie nie lubi, ale żyje. Mirka.

71 likes, 14 comments4 days ago

Do nowego lokalu fundacji zawitał pierwszy kot. Odłowiona wczoraj kotka była w bardzo wysokiej ciąży i choć zabieg został wykonany poprzez cięcie boczne to Kawa Katarzyna dla jej bezpieczeństwa zdecydowała o przetrzymaniu w zamknięciu przynajmniej przez tydzień. Gdy tylko zostanie podłączony licznik prądu zabierzemy się za sprawdzanie działania mediów, mycie i urządzenie pomieszczeń. Będziemy poszukiwać chętnych do tej imprezy. Mirka.

42 likes, 1 comments5 days ago

Photos from Koty SOS's post

Kotka z uszkodzoną łapką złapana w zeszłą sobotę przy ul. Noakowskiego przeszła wczoraj zabieg amputacji łapy i kastrację. Łapka była zmiażdżona a pod strupem było pełno ropy. Biedula poszyta jest z obu stron, ale apetyt jej dopisuje. Dzikuska z niej, więc staram się jak najmniej grzebać w klatce. Za góra 2 tygodnie będzie musiała wrócić do miejsca bytowania, chyba że złagodnieje i będzie można ulokować ją w kociarni przy ul Cieplickiej 5, którą możemy już urządzać…

23 likes, 5 comments5 days ago

Wczoraj udało się złapać ostatniego z czwórki marmurków z ul. Noakowskiego. Kolejna kotka wykastrowana z braku własnych funduszy na talon z puli Bydgoski Klub Przyjaciół Zwierząt Animals. Fundacja Koty SOS wraz z ArbuZ i BKPZ Animals wykorzystała już z dotacji ponad 2500 zł, choć wspólnie organizacje te otrzymały mniej niż Animals – Towarzystwo Pomocy Zwierzętom, które z kolei do wczoraj miało na koncie z talonów wykonane tylko 6 kastracji kotek. Brawo Urząd Miasta Bydgoszcz!..

28 likes, 3 comments6 days ago

Photos from Koty SOS's post

Dość ciepły sobotni wieczór spędziłam na posiadówce z Kawa Katarzyna w jej samochodzie. Tym razem polowałyśmy na koty bytujące przy ul. Noakowskiego. Złapały się 3 sztuki. Pierwszy to kocur. Kolejne to ciężarna kotka z połową ogona i trzecie też kotka ze zmiażdżoną łapą do amuptacji. Z braku funduszy kastracje kotek zostaną pokryte z dotacji jakie przypadły Bydgoski Klub Przyjaciół Zwierząt Animals. Kastracja kocura i amputacja łapy obciąży konto Koty SOS. Mirka. Bardzo..

31 likes, 3 comments1 week ago

Photos from Koty SOS's post

Jeszcze dwie kotki z ul. Wojska Polskiego złapane przez pana Maciej Fręśko wróciły dzisiaj na wolność po kastracji. Z dotacji zostało do wykorzystania 15zł. Od 3 marca udało się wykastrować 20 kotek i 16 kocurów z czego tylko 8 kotek i 5 kocurów z dotacji. Mirka.

30 likes, 3 comments1 week ago

Photos from Koty SOS's post

Kolejna pochwała dla Karolina Cz-k. Pamięta ktoś tą kotkę? https://www.facebook.com/kotySOS/posts/1552241581496376 Po wyleczeniu trzeba było szybko znaleźć jej dom i na początku lutego trafił się taki w sąsiedztwie Karoliny. Niestety po 2 dniach okazało się, że pozory mylą i 10 lutego Karolina stała na klatce schodowej z kotką w transporterze nie wiedząc co z nią zrobić zwłaszcza, że za chwilę miała jechać z rodziną w odwiedziny do rodziców. Po drodze miała zahaczyć..

77 likes, 10 comments1 week ago

Photos from Koty SOS's post

Kotka z poniższych zdjęć przez prawie rok wykańczała psychicznie Karolina Cz-k. W zeszłym roku przyprowadzała do karmnika przy ul. Kozala 8 kocięta z dwóch miotów. Do dnia dzisiejszego uchował się z nich tylko jeden kocur, który jest już wykastrowany. Kotka pojawiała się o różnych porach dnia i unikała klatki pułapki a miesiąc temu zaokrągliła się. Karolina musiała ją złapać na kastrację. Poświęciła wiele godzin, zarywała noce, ale dzięki temu zorientowała się..

45 likes, 7 comments1 week ago

Photos from Koty SOS's post

Dwie kotki i dwa kocur złapane na kastracje przez pana Maciej Fręśko przy ul. Wojska Polskiego. Te koty zostały wykastrowane za pieniądze z dotacji. W poprzednich latach pan Maciej oddawał koty do kastracji za własne pieniądze. Znam kilka podobnych mu osób i jestem pełna uznania, choć jest to dla mnie chora sytuacja, że mieszkańcy i miłośnicy kotów muszą wyręczać Urząd Miasta. Tylko dzięki ich wrażliwości i chęci działania nie rodzi się jeszcze więcej kociąt. Na dzień..

42 likes, 7 comments1 week ago

Przez żołądek do serca kota. Karma dla miejskich kotów na rok 2018

🆘 POMÓŻ NIECHCIANYM KOTOM 🆘 Przyroda budzi się do życia a nam odechciewa się wszystkiego. Brakuje środków na zakup karmy, na profilaktykę i leczenie. Brakuje na wszystko. Prosimy o najdrobniejszy datek, o polubienie, udostępnienie. ▶ SMS : numer 72365, treść S8992 koszt 2,46 brutto (w tym VAT) ▶ https://www.ratujemyzwierzaki.pl/karma2018https://platnosci.ngo.pl/c/1123 (szybkie wpłaty przez PayU) ▶ nr konta 28 2030 0045 1110 0000 0414 8000 Fundacja Koty SOS ul. Waryńskiego..

100 likes, 7 comments1 week ago

Opłaciłam dzisiaj fakturę za kastracje 10 wolno żyjących kotek i 11 kocurów wykonanych od 8 marca do 3 kwietnia. Na konto fundacji wpłynęło nieco darowizn ze wskazaniem “kastracje”, więc nie uruchomię dodatkowej zbiórki. W dniu 4 kwietnia została podpisana umowa pomiędzy Urzędem Miasta a lecznicą Kora dotycząca kastracji w ramach “Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobieganiu bezdomności zwierząt na rok 2018” i zabiegi wykonane od tego dnia zostaną wliczone w dotacje…

21 likes, 10 comments1 week ago

Photos from Koty SOS's post

W prawdziwie wiosenny dzień 3 kolejne koty z ul. Pomorskiej wróciły na wolność po zabiegu kastracji. Kotka i 2 kocury. Mirka.

48 likes, 2 comments1 week ago

Photos from Koty SOS's post

Kolejne koty dołączyły do grona kastratów. Złapane przeze mnie z pomocą Kawa Katarzyna i Maciej Fręśko to kotka z ul. Gajowej, kotka i dwa kocury z ul. Pomorskiej, kotka . Biało szary kocur z ul. Rysiej został złapany fundacyjnym sprzętem przez Agnieszka Włodarczyk Dzięciołowska. Kotka i kocur złapane przeze mnie na terenie działki przy ul. Pielęgniarskiej. Mirka.

40 likes, 3 comments2 weeks ago

Husse Polska

Dziękujemy. ♥

35 likes, 0 comments2 weeks ago

‼ POMAGAJ Z NAMI‼ PODARUJ KOTOM ŻYCIE BEZ GŁODU ♥ Miejskie koty chcą jeść niezależnie od pory roku. Czekają na nas a my już wiemy, że nie mamy co liczyć na pomoc z gminy. Jedyną nadzieją na przetrwanie jest wsparcie życzliwych ludzi. Celem w miesiącu kwietniu jest zebranie minimum 3 tys zł. ▶ SMS : numer 72365, treść S8992 koszt 2,46 brutto (w tym VAT) ▶ https://www.ratujemyzwierzaki.pl/karma2018https://platnosci.ngo.pl/c/1123 (szybkie wpłaty przez PayU) ▶ nr konta..

281 likes, 13 comments2 weeks ago

.

Wielkanoc i prima aprylis a u mnie po kociemu, dzień jak co dzień. Filmik przygotowałam dla pani Beaty, która latem zeszłego roku z powodu przeprowadzki poprosiła mnie o przejęcie dokarmiania kotów z ul. Szubińskiej. Obecnie stołuje się tam 8 kotów, które przed obiektyw fotopułapki zwabiłam kroplami waleriany. Kotki (matka i córka), które przeszły kastrację 3 tygodnie temu i wróciły na wolność dobę po zabiegu mają się dobrze. Do kastracji zostały tam 3 kocury. Mirka.

63 likes, 2 comments2 weeks ago

Co się odwlecze to nie uciecze i czarna kotka z ul. Opławiec (https://www.facebook.com/kotySOS/videos/1621031434617390/) jest już w klinice wet. W marcu udało się wykastrować 10 kotek i 8 kocurów. Mirka.

49 likes, 2 comments3 weeks ago

.

Dzisiejsza łapanka przy ul. Opławiec udała się w 3/4. Pierwsza do klatki weszła kotka a za nią 2 kocury. Czarna kotka z reguły trzyma się na uboczu, więc nie było sensu czekać na jej dołączenie do posilającej się w klatce trójki. Jutro ponownie w parze z Kawa Katarzyna spróbujemy ją złapać ustawiając dodatkowo samołapkę. Jeśli się nie uda to trzeba będzie wrócić na ul. Opławiec za 2 tygodnie, gdyż na najbliższy tydzień mam już zaplanowane łapanki w innych miejscach…

86 likes, 18 comments3 weeks ago

Photos from Koty SOS's post

Kolejne dwa kocury z ul. Gajowej wrócą jutro na wolność bez jąder. Jeden spokojniejszy pozował do zdjęcia tuż po zabiegu a drugi bojowy zapewne w tej chwili jest już pod wpływem narkozy. Mirka.

45 likes, 1 comments3 weeks ago

Karolina Cz-k od roku próbuje złapać ostatnią płodną kotkę, która pojawia się w jej miejscu dokarmiania. Z ostatniego miotu tej kotki przeżył tylko jeden kocurek, który jest już wykastrowany. Karolina czatuje godzinami a dzisiaj zarwała nockę próbując przechytrzyć nie tylko kotkę, ale i jednego z sąsiadów. Niestety kotka nie pojawiła się. Ten “dobry” sąsiad codziennie rzuca z okna parówki i kotka na nie czeka dlatego też nigdy nie jest na tyle głodna żeby wejść do klatki…

10 likes, 10 comments3 weeks ago

Photos from Koty SOS's post

Kolejne 4 koty czekają w klinice na ubezpłodnienie. Tym razem 2 kotki i 2 kocury z ul. Gajowej. Mirka.

56 likes, 2 comments3 weeks ago

🆘 BŁAGAMY O POMOC 🆘 Karma schodzi nam w ekspresowym tempie. ▶ SMS : numer 72365, treść S8992 koszt 2,46 brutto (w tym VAT) ▶ https://www.ratujemyzwierzaki.pl/karma2018https://platnosci.ngo.pl/c/1123 (szybkie wpłaty przez PayU) ▶ nr konta 28 2030 0045 1110 0000 0414 8000 Fundacja Koty SOS ul. Waryńskiego 22/9 85-320 Bydgoszcz tytuł: karma lub PayPal: pomagam@koty.sos.pl

192 likes, 10 comments3 weeks ago

.

Pierwsza z zapewne wielu łapanek na terenie elektrociepłowni. Prośbę o pomoc w kastracji kotów przyjął ArbuZ, więc dzisiaj ponownie w parze z Kawa Katarzyna. Duży teren, dużo kotów i spory hałas. Z racji ograniczonego miejsca w samochodzie złapałyśmy tylko 4 koty, 3 kotki i kocura. Nadal nie ma dotacji z UM, więc zabiegi obciążą konto Arbuza. Mirka.

42 likes, 6 comments4 weeks ago

.

Kilka słów przypomnienia – Ogi trafił do mnie 5 tygodni temu. Został zabrany z ulicy z przerwanymi i zwichniętymi kręgami ogona w górnym odcinku lędźwiowym. Miał bezwładny ogon i silną infekcję moszny. Nie trzymał kału ani moczu. Przeszedł amputację ogona i kastrację wraz z usunięciem moszny. Niestety o ile z wydalaniem stolca nie ma już większych problemów to pęcherz moczowy nadal nie działa u niego poprawnie. Nie pomaga mu lek pobudzający działanie układu nerwowego przywspółczulnego..

44 likes, 2 comments4 weeks ago

 
 
 
 
Show Buttons
Hide Buttons