"Nie pytaj co my możemy zrobić dla Ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla kiciaków."

Tom Kitten, Kot J. F. Kennedy'ego

Kocięta z Szubina mają jeszcze bardzo brzydkie oczy, ale sporo przybrały na wadze i humory im dopisują. Klatka na razie urządzona w pośpiechu, ale niedługo to zmienię. Maluchy zaczynają jeść już mokrą karmę co jest dla mnie sporą ulgą. Szylka robi się żarłoczna. 😉 Mirka.

41 likes, 1 comments6 hours ago

Przy karmniku na ul. Gersona pojawiła się dzisiaj Puchata. Chciała pokazać, że świetnie sobie radzi i wyglądem nie odbiega od wymuskanego domowego kociaka. Przy karmniku widać też Karola, Karolinę i Mirabelkę a dookoła śmieci zostawiane przez ludzi. Mirka.

66 likes, 5 comments19 hours ago

Zdjęcia z posta użytkownika Koty SOS

Plan wykonany. Matka i starsza siostra kociąt z Szubina czekają w klinice na kastrację. Mirka.

32 likes, 1 comments1 day ago

Co należy zrobić kiedy goni się własny ogon? Należy złapać 2 kociaki z opcją „bujaj się babo z nimi”. Łapanie – dopiero po godz.14 pojawiła się koło budek kotka (bardziej płochliwa), którą namierzyła pani Helena Świetlik. Właściwie to pierwsza informacja o tych kociakach była od pani Heleny, która ma pracę dorywczą niedaleko i codziennie przechodzi koło tego miejsca. Stąd wiem, że wcześniej nie było tam żadnych kotów. Wracając do łapanki – kotka złapała się w klatkę..

32 likes, 3 comments2 days ago

Zdjęcia z posta użytkownika Koty SOS

Pilne❗ Kotka przybłąkała się tydzień temu do piwnicy przy ul. Okrzei 6 (Bydgoszcz), gdzie pani Barbara dokarmia 2 ostatnie bytujące tam koty wolno żyjące. Nie chciała nawet wychodzić z tej piwnicy. Sądziłyśmy, że jest młodą, niespełna roczną kotką, ale stan zębów mówi co innego. Jest filigranowa, pro ludzka i cichutka. Tylko dzisiaj na potrzebę zdjęć trafiła do domu, ale wieczorem wróci do piwnicy. Potrzebny dom tymczasowy lub sensowny opiekun na stałe. A może komuś..

60 likes, 17 comments2 days ago

Zdjęcia z posta użytkownika Koty SOS

Mam na imię Kłapouchy. Mieszkam w mieście i moim domem jest kilka ulic. Jestem kastratem i mogę masę czasu poświęcać samodoskonaleniu oraz różnym hobby. Obecnie zajmuję się hodowlą. Hoduję sadło przed nadchodzącą zimą. Potrzebuję surowca, który pozwoli mi osiągnąć zamierzany efekt. Dołóż się proszę, nakarm kota. https://www.ratujemyzwierzaki.pl/procent SMS: numer – 72365 treść – S5157 koszt 2,46 brutto (w tym VAT) Fundacja Koty SOS ul. Waryńskiego 22/9 85-320 Bydgoszcz..

867 likes, 40 comments3 days ago

Kolejne kocięta podrzucone do budek dla kotów wolno żyjących. Czyściutkie, ale wystraszone i były dzisiaj bardzo głodne, gdyż nikt tam już kotów nie dokarmia. Mogę je złapać jutro o ile nadal będą przy budkach, ale potrzebuję kogoś kto zawiezie kociaki do schroniska. W ostateczności mogę przekazać je Straży Miejskiej. Nie mogą zostać w tym miejscu. Pomiędzy blokami przy ul. Okrzei 1 i 3. Mirka.

14 likes, 7 comments3 days ago

Zdjęcia z posta użytkownika Koty SOS

Są trzy i są z Szubina a zaczęło się od telefonu i prośby o pomoc oraz mojego „nie przyjmuję kotów”. Rozmowa jednak się rozkręciła i padło więcej szczegółów oraz magiczne słowa „będę wspierała fundację”. No cóż, jak widać poleciałam na kasę i szubińskie gluty przyjechały do mnie we wtorek wieczorem. Ulokowałam je w małej klatce w kuchni. Dzisiaj dojdzie nieco większa kupiona przeze mnie klatka i urządzę maluchom wygodniejsze lokum. Kotka i dwa kocurki mają około..

64 likes, 20 comments4 days ago

Kociak z ul. Szubińskiej, którego udało mi się sfilmować w zeszłym tygodniu podczas zabawy na dachu jest płci żeńskiej. Mirka

52 likes, 3 comments4 days ago

Zdjęcia z posta użytkownika Koty SOS

Dzięki pomocy Kawa Katarzyna z Fundacja JeKo udałam się dzisiaj do Szubina w celu złapania kotki na zabieg kastracji. Akcja zakończyła się sukcesem, choć złapała się inna kotka niż było planowane. Szylkreta nie była zbytnio głodna, gdyż rano ona i jej tegoroczne potomstwo zostali nakarmieni rano. Pogoda też nie dopisała, bo padał deszcz. Do klatki weszły kocury, rudy kociak szylkrety i dorosły buras. Nie chciałam ich łapać w obecności kotki, więc dzisiaj im się upiekło…

32 likes, 5 comments5 days ago

1/3 mojego obecnego niedoczasu. Więcej informacji wkrótce o ile nic się bardziej nie popieprzy i przestanę gonić własny ogon. Mirka. —————————————————— Pomóż zwalczyć niedoczas i jesienną deprechę: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/procent SMS dla kotów: numer – 72365 treść – S5157 koszt 2,46 brutto (w tym VAT) Fundacja Koty SOS ul. Waryńskiego 22/9 85-320 Bydgoszcz nr konta 28 2030 0045 1110 0000 0414 8000 IBAN PL28203000451110000004148000 SWIFT..

15 likes, 3 comments5 days ago

Zdjęcia z posta użytkownika Koty SOS

Miałam zamiar wysmażyć długi post o technicznej stronie zbierania darowizn na FB, ale w ciągu dnia moje plany się zmieniły i nastał niedoczas, więc napiszę krótki. Dwa posty, rudy vs bura. Czas promocji rudego od 2.09 do 5.09 a burej od 9.09 do 12.09. Koszt jednej 3 dniowej promocji 60 zł. Kwota uzbierana w zbiórce przez rudego – 712,52 zł. Kwota uzbierana w zbiórce przez burą – 135,36 zł. Różnica pomiędzy wpłatami na konto przedstawia się podobnie. Mirka.

8 likes, 2 comments6 days ago

Miejsca dokarmiania w 2017r.

14 zdjęć 14 miejsc dokarmiania wolno żyjących kotów obsługiwanych przeze mnie osobiście. Zdjęcia zrobione w miniony weekend i udało się w każdym z nich przydybać choć 1 kota. Minimalna liczba kotów korzystających ze stołówek: ul. Gałczyńskiego – 5 kotów ul. Gnieźnieńska (2 miejsca) – 15 kotów ul. Kossaka – 4 koty ul. Gersona (2 miejsca) – 15 kotów ul. Piękna (2 miejsca) – 9 kotów ul. Szubińska (2 miejsca) – 6 kotów ul. Ikara i Orłowskiego (4 miejsca) – 26 kotów. Łącznie..

41 likes, 7 comments1 week ago

Pod wiatę przychodzą 4 czarne koty. Czarne ciemną nocą i weź tu człowieku zgadnij, który z nich złapał szczura. Mirka.

16 likes, 3 comments1 week ago

Zdjęcia z posta użytkownika Koty SOS

Portery te mogą być symbolami nadchodzących pór roku, za którymi nie przepadam, choć jesień jest przynajmniej kolorowa. Trzeba zdobyć słomę i zabrać się za porządki w kocich budkach. Ponawiam pytanie, znajdzie się ktoś chętny towarzyszyć mi z aparatem fotograficznym podczas obchodu? Chciałabym zrobić fotoreportaż z perspektywy trzeciej osoby. Mirka.

41 likes, 2 comments1 week ago

Szczur z wiaty doigrał się a kot odkarmiony i miski pełne. Filmik dla tych, którzy uważają, że regularnie dokarmiane koty są leniwe i nie łapią gryzoni. Mirka.

65 likes, 9 comments1 week ago

Czy zwyczajna buraska może poruszyć ludzkie serca ❓ Samotna po stracie kociej rodziny, patrząca jak miejsce jej narodzin zmieniło się w pusty plac i niebawem zmieni się jeszcze bardziej kiedy ruszy budowa. Nie wiadomo czy starczy dla niej miejsca a przecież tak niewiele potrzebuje. Codziennie ciszy się na mój widok wiedząc, że za chwilę miski będą znowu pełne jedzenia. Próbuje mi wynagrodzić codzienne odwiedziny ocierając się i zagadując, choć nadal siedzi w niej lęk przed..

253 likes, 32 comments1 week ago

Kocięta dziękują Violetta Solo za paczkę niespodziankę. Dziękuję również Agnieszka Wiktorowska za puszki dla maluchów. Bardzo im smakowały. Dziękujemy wszystkim, którzy wpłacili darowizny, wysłali sms-y dedykując je kociętom. <3 <3 <3 <3

22 likes, 0 comments1 week ago

Akcja "Koty Doroty" - życie na krawędzi

Prosimy nie bądź obojętny na biedę kotów i ludzi. Kilka dni temu do kotów pani Doroty trafiła kolejna przesyłką z karmą. => https://pro.zapodaj.net/pokaz_zdjecie1619617.html Tym samym konto zbiórki jest o 90zł na minusie i fundacja musi odmawiać pomocy kolejnym opiekunom będącym w trudnej sytuacji materialnej. SMS: NUMER 72365 TREŚĆ S6672 Koszt 2,46 brutto (w tym VAT) Wpłaty można kierować też na konto fundacji: Fundacja Koty SOS ul. Waryńskiego 22/9 85-320 Bydgoszcz nr konta..

48 likes, 3 comments1 week ago

Zdjęcia z posta użytkownika Koty SOS

Edit: Florek zdobył już serca jednej rodziny i niebawem przeprowadzi się do nowego domu. 😀 Rudy z wierzby szuka domu. ❗ Dla przypomnienia skąd się wziął. https://www.facebook.com/kotySOS/posts/1416953805025155 Już następnego dnia pojawił się u niego wodnisty stolec i brak apetytu. Mimo to Agnieszka Kamińska – Włodarczyk zdecydowała się dać mu dom tymczasowy i trafił do niej już 23 sierpnia. Otrzymał imię Florek, obecnie nie ma problemów jelitowych i rozpiera go energia. Agnieszka..

49 likes, 4 comments1 week ago

Zdjęcia z posta użytkownika Koty SOS

Wracam do sprawy kotów z ul. Pomorskiej 81 (Bydgoszcz). https://www.facebook.com/kotySOS/posts/1423785914341944 Skleciłam karmnik i pojechałam tam dzisiaj z panem Maciejem. Zabrałam też klatki żeby złapać kotkę. Rude okazało się być kocurem tak i jak bury oraz młodszy buro- biały kot. Kiedy już byłam zdecydowana złapać choć kocura pojawił się kolejny buras i wyglądał na kotkę. Złapała się razem z pozostałymi burasami, ale tylko ona pojechała dzisiaj do kliniki. Na kocury..

171 likes, 18 comments1 week ago

10 lipca wspomniałam, że może dojść mi kolejne miejsce dokarmiania. https://www.facebook.com/kotySOS/posts/1378236748896861 Już 14 lipca dwie z tamtejszych kotek zostały wykastrowane a kolejne dwie 29 lipca. Kastrację przeszedł też straszy kocur, którego tydzień później pani Beata zabrała do nowego mieszkania i nie grozi mu już życie na ulicy. Jedna z wykastrowanych kotek dziwnie się zachowywała po zabiegu i dzięki temu wprosiła się do domu pani Doroty mieszkającej w pobliżu…

65 likes, 8 comments1 week ago

Zdjęcia z posta użytkownika Koty SOS

Z burej rodziny, dla której została ogrodzona wiata przy ul. Ikara 18 została tylko matka. Około miesiąca temu przestała przychodzić tam druga para młodych. Pojawiły się za to 2 nowe czarne kocury a czasem trafiają się takie niespodzianki jak te ze zdjęć. Mirka.

37 likes, 8 comments2 weeks ago

Rudy kociak prosi o karmę, o darowizny na zakup karmy dla około 120 podopiecznych fundacji. Rachunki w klinikach wet zostały uregulowane, ale za naszymi plecami czai się widmo głodu. Szanowny użytkowniku FB nie daj się długo prosić, pomóż: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/procent SMS: numer – 72365 treść – S5157 koszt 2,46 brutto (w tym VAT) Fundacja Koty SOS ul. Waryńskiego 22/9 85-320 Bydgoszcz nr konta 28 2030 0045 1110 0000 0414 8000 tytuł: karma IBAN PL28203000451110000004148000..

252 likes, 32 comments2 weeks ago

Zdjęcia z posta użytkownika Koty SOS

O puchatym kocie usłyszałam po raz pierwszy z 3 tygodnie temu od właściciela wypożyczalni podnośników przy ul. Pięknej, ale zobaczyłam go a raczej ją dopiero w poniedziałek. Przedwczoraj rozmawiałam z ludźmi mieszkającymi w jednym z pobliskich domów, gdyż sądziłam, że może być to ich kotka. Dowiedziałam się, że mają 2 kocury. Rudo-białego znam z wiedzenia, gdyż przychodzi na teren po Fotonie. Pani z którą rozmawiałam widziała raz tą kotkę. Siedziała około miesiąc..

85 likes, 26 comments2 weeks ago

 
 
 
 
Show Buttons
Hide Buttons