"Nie pytaj co my możemy zrobić dla Ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla kiciaków."

Tom Kitten, Kot J. F. Kennedy'ego

Photos from Koty SOS's post

Zapełnia się kosz wystawiony w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wystawiony przez Milion Ludzi Wyobraźni. 😀 Dziękujemy. <3

61 likes, 0 comments2 days ago

Mogłabym pomóc innym w łapaniu kotów i przy okazji zebrać darowizny dla moich podopiecznych. Mogłabym składać urządzenia do zdalnego sterowania i wysyłać je w komplecie z klatkami. Koszt materiałów na taką klatkę wraz z jej wysyłką wynosi 300zł. Do tego chciałabym 100zł na koty. Chętni posiąść taką klatkę musieliby zebrać potrzebną kwotę wpłacając ją na konto fundacji z odpowiednią adnotacją. Czy to dobry pomysł? Klatki mają wymiary 82x31x36cm i drzwi z polipropylenu…

42 likes, 12 comments3 days ago

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Głuszynku

Dobre rozwiązanie w przypadku dokarmiania kotów w miejscach, do których nie da się jeździć codziennie. Można zrobić mniejsze, można przymocować do ogrodzenia, ściany budynku a nawet drzewa. Mirka.

149 likes, 8 comments4 days ago

Takie tam z kociarni i zaproszenie na bazarek, na którym pojawiły się nowe fanty. ➡ https://www.facebook.com/groups/1340670012709438/

59 likes, 1 comments6 days ago

Po 3 latach mogłam zlikwidować jedno z miejsc dokarmiania, to w które nie lubiłam chodzić z uwagi na bywających tam ludzi lubiących alkohol i inne używki. W końcu ostatnia z trzech kotek przeniosła się również na działkę koło ul. Gersona (buraska siedząca na karmniku). Ubywa też kotów. Kilka dni temu stracił życie 4 letni kocur z ul. Ikara. Prawdopodobnie nie żyje czarna drobna kotka z ul Gałczyńskiego. Nadal jednak potrzebuję codziennie 19 puszek i ponad 5kg suchej karmy..

61 likes, 9 comments6 days ago

I w tym roku ruszyła zbiórka karmy zorganizowana przez Milion Ludzi Wyobraźni. Dziękujemy za pamięć o nas. ❤ https://www.facebook.com/events/1468171363316574/

67 likes, 2 comments1 week ago

Photos from Koty SOS's post

Okiem wolontariuszki. Pani Ilona od jakiegoś czasu pomagam w kociarni. Sprząta, napełnia kocie miski i dopieszcza koty. Dzisiaj poświęciła też czas na fotografowanie. Dziękujemy. Na ostatnim zdjęciu Pani Ilona w roli dopieszczaczki kotów. Mirka.

158 likes, 14 comments1 week ago

Photos from Koty SOS's post

Lustereczko powiedz przecie kto jest najpiękniejszy w świecie. O ile kociarnię dajemy radę wyposażyć w sprzęt bez dużych nakładów finansowych (lustro z wystawki) to opłaty za lokal, media, karmę i żwir musimy ponosić. Tylko dzięki Państwa wsparciu koty ze zdjęć mają dach nad głową i pełne miski. Prosimy o wsparcie kociarni darowizną. ➡ SMS : numer 72365, treść S8992 koszt 2,46 brutto (w tym VAT) ➡ nr konta 28 2030 0045 1110 0000 0414 8000 Fundacja Koty SOS ul. Waryńskiego..

84 likes, 4 comments1 week ago

OTOZ Animals o. Kujawsko - Pomorski

Edit: Dwa kocięta są już w schronisku. Panie mieszkające w pobliżu będą próbowały złapać trzeciego. Chętnych na adopcję tych kociąt zapraszam do schroniska (Bydgoszcz). ‼Potrzebna pomoc w Fordonie przy ul. Gierczak. ‼ Trzeba złapać kocięta, które od 5 dni koczują koło śmietnika naprzeciwko Urzędu Miasta. Jeden z nich podchodzi do ludzi, ale dwa pozostałe nie są tak ufne, więc konieczne będzie użycie klatki pułapki, którą mogę pożyczyć (będę dostępna po godz…

19 likes, 13 comments1 week ago

Photos from Koty SOS's post

Pisałam już o problemach Karoliny z dzikami w jednym z jej miejsc dokarmiania kotów i o tym, że pomogło przeniesienie karmnika na drugą stronę drogi. Radość Karoliny z zażegnania problemu była krótka, bo pojawił się kolejny w postaci psa należącego do jednego z pracowników pobliskiej firmy. Rozmowa z właścicielem czworonoga nic nie dała i trzeba było wymyślić sposób na zabezpieczenie karmy. Wymyśliłam zrobienia karmnika ze skrzyni. Znalazłam w necie producenta skrzyni,..

36 likes, 5 comments1 week ago

Photos from Koty SOS's post

Mail do rodziny Szarego vel Majka: Majk w nowym domku czuje się już dobrze, co widać na załączonych zdjęciach. Prosimy o podziękowanie wszystkim ludziom na stronie fundacji za słowa wsparcia, miłe komentarze i datki. Jeszcze raz bardzo dziękujemy a Majek przesyła kocie buziaczki. I jak bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. ♥♥♥♥♥ Mirka.

93 likes, 8 comments2 weeks ago

Photos from Koty SOS's post

Pod postem o gołębiu z kręćkiem wspomniałam o towarzystwie dla niego no i mam kolejnego gołębia. Niestety nie będzie mógł kolegować się z pokręconym, bo wygląda na zdrowego. Dolega mu tylko zagłodzenie, choć na zdjęciach nie widać jego chudości. Większość gołębi widywanych w miastach jest chuda, ale ten wczoraj trząsł się, był osłabiony i mogłaby być to jego ostatnia noc życia biorąc pod uwagę zimno. W domu od razu pochłonął pół szklanki ziarna i wypił dużo..

50 likes, 7 comments2 weeks ago

Photos from Koty SOS's post

Garść zdjęć z kociarni i powrót do problemu z jej ogrzaniem. Najchłodniejszy grzejnik zaczął grzać po zdjęciu drewnianej maskownicy. Niestety dało to tylko 3 stopnie więcej, więc musiałam zaopatrzyć kociarnię w grzejniki olejowe. Jeden stai obecnie w korytarzu a drugi w pokoju widocznym na zdjęciach. Rachunki za prąd na pewno mnie nie ucieszą, ale w kociarni nie może być zimno choćby ze względu na niepełnosprawną Umi. Od ponad 2 tygodni mamy w kociarni dwie nowe kotki. Są..

51 likes, 10 comments2 weeks ago

Wygląda na to, że gołąb, którego zabrałam do domu 30 sierpnia wyzdrowiał. Nie kręci się już w kółko, choć czasem przekręca głowę patrząc na mnie. Mam obawy przed wypuszczeniem go o tej porze roku, więc z niedużej klatki przeniosłam ptaszysko do większej ku uciesze kotów i mam nadzieję, że wytrzyma w niej do wiosny. Nie znam się na gołębiach, więc jeśli ktoś z nimi obeznany zapewni mnie, że można go wypuścić na zimno to z chęcią to zrobię. Mirka.

66 likes, 19 comments2 weeks ago

Photos from Koty SOS's post

Dzisiaj w dużym pokoju kociarni zrobiło się zimno. Strach pomyśleć jak tam będzie przy silniejszych mrozach. Mirka.

27 likes, 16 comments3 weeks ago

Zapraszamy na ostatni w tym roku bazarek dla miejskich kotów: https://www.facebook.com/groups/1340670012709438/ Wystarczy kliknąć w link, dołączyć do grupy i poczekać chwilę na przyjęcie zgłoszenia. Po dodaniu do grupy już można wspierać bydgoskie koty. Każdy z Was może również przekazać fanty na bazarek, dzięki którym zdobędziemy więcej środków na opiekę nad kotami. Aby to zrobić skontaktujcie się z nami na PW lub napiszcie do Dominiki, która publikuje fanty w grupie..

17 likes, 2 comments1 month ago

.

Bywa i tak. Test na spostrzegawczość- co zmalował jeden z kotów? Mirka.

39 likes, 13 comments1 month ago

Photos from Koty SOS's post

Gorący apel o wsparcie na karmę ‼ Przed chwilą rozmawiałam z panią Justyną, karmicielką której pomagałam w miarę możliwości, ale w tej chwili nie stać mnie na wydanie karmy dla dokarmianych przez nią kotów. Była załamana, bo OTOZ Animals i TPZ Animals również odmówili jej pomocy. Nie mam możliwości pojechania do pani Justyny żeby zrobić nowe zdjęcia bytujących tam kotów, więc wstawiam foty części “moich” jakie udało mi się uchwycić w tym tygodniu. Koty czekają..

75 likes, 18 comments1 month ago

.

Mięta uwielbia zabawę na drapaku tubie. Widać, że energia ją rozpiera. 🙂 Niestety Czarnej niespecjalnie odpwiada towarzystwo młodzieży, ale i tak przy nich funkcjonuje lepiej niż w pomieszczeniu dla dorosłych kotów, w którym mieszka Babcia. Koty beztroskie a ja już myślę o konieczności zaplaty za kolejny miesiąc użytkowania lokalu. Dlatego proszę o datki na lokal, puszki i chrupki. ➡ SMS : numer 72365, treść S8992 koszt 2,46 brutto (w tym VAT) ➡ nr konta 28 2030 0045 1110..

34 likes, 3 comments1 month ago

.

Kolacja w kociarni. 🙂 Mirka.

88 likes, 5 comments1 month ago

Dzisiejsza łapanka z pomocą Pana Tomasza R. była bardzo udana. Czwórka z ul. Dąbrowskiego 39, o której pisałam 5 dni temu czeka już w lecznicy wet na kastrację. Dwie kotki i dwa kocury, za które będę musiała zapłacić z konta fundacji (240 zł). Proszę Państwa o wsparcie darowizną na kastracje wolno żyjących kotów. ➡ SMS : numer 72365, treść S8992 koszt 2,46 brutto (w tym VAT) ➡ nr konta 28 2030 0045 1110 0000 0414 8000 Fundacja Koty SOS ul. Waryńskiego 22/9 85-320 Bydgoszcz..

60 likes, 4 comments1 month ago

Photos from Koty SOS's post

Ślicznotka zabrana z ul. Dąbrowskiego jest już w drodze do nowego domu. Powodzenia koteczko. Mirka.

145 likes, 12 comments1 month ago

Słowo o ludzkiej podłości i to w dniu, który powinien wielu skłonić do refleksji nad ulotnością życia. Jedna z biało czarnych kotek, które w zeszły wtorek trafiły do lecznicy wet na kastrację jest dokarmiana przez panią Helenę. Zostawia jej karmę za śmietnikiem widocznym na zdjęciu. Dzisiaj pani Helena przyłapała jednego z lokatorów na wyrzucaniu pojemników z karmą i wodą. Robił to wcześniej niemal codziennie dlatego też pani Helena czeka aż koty sobie podjedzą, ale..

8 likes, 34 comments1 month ago

Photos from Koty SOS's post

Zabrałam dzisiaj z ulicy kotkę. Nie wygląda na chorą ani zabiedzoną. Miała tylko kilka kleszczy i jej dziąsła nie wyglądają dobrze, bo wymienia przedtrzonowe mleczaki na stałe. Jest mniejsza od rodzeństwa i trzymała się nieco na uboczu. Najważniejsze, że jest łagodna i ma ładny kolorek dzięki czemu ma spore szanse na znalezienie domu. Poza nią na zdjęciach widzimy jej siostrę, brata i matkę oraz pręgusa, którego łaciate przeganiają a on też chce jeść. Tą czwórkę będę..

112 likes, 21 comments1 month ago

Skończyły się środki na kastracje z dotacji i fundacja będzie musiała zapłacić za zabiegi złapanych wczoraj kotek. Proszę o wsparcie darowizną na kastracje. ➡ SMS : numer 72365, treść S8992 koszt 2,46 brutto (w tym VAT) ➡ nr konta 28 2030 0045 1110 0000 0414 8000 Fundacja Koty SOS ul. Waryńskiego 22/9 85-320 Bydgoszcz ➡ https://platnosci.ngo.pl/c/1123 (szybkie wpłaty przez PayU) lub PayPal: pomagam@koty.sos.pl W tym roku fundacja zapłaciła już za kastracje 18 kotek i 13 kocurów…

9 likes, 5 comments1 month ago

 
 
 
 
Show Buttons
Hide Buttons